Nesrullah Tanğlay’a Coşkulu Karşılama

0
334

Bitlis Belediye Başkanı Adayı Nesrullah Tanğlay büyük bir coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Belediye Başkan adayının açıklamasından sonra Muş havaalanına gelen Nesrullah Tanğlay büyük bir coşkuyla karşılandı.

Burada yapılan coşkulu karşılamadan sonra karayolu ile Bitlis’e gelen Belebiye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay’ı partililer ve varandaşlar karşıladı.

Yapılan karşılama nedeniyle vatandaşlara teşekkür eden Tanğlay, Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar ile birlikte Ak Parti Bitlis İl Başkanlığına geçti.

Nesrullah Tanğlay kimdir?

Bitlis’te 1975’te dünyaya gelen Tanğlay, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra, Bitlis Eren Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü bitirdi. 1996 yılından bu yana ticaretle uğraşan Tanğlay, AK Parti’nin kuruluşuyla siyasi hayatına başlayarak mahalle yönetimi, gençlik kolları, belediye meclis üyeliği, İl Yerel Yönetimler Başkanlığı, İl Sosyal İşler Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 8 şubat 2015’ten bu yana AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdüren Tanğlay, evli ve 3 çocuk babası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here