Başkan Gürsoy’un Girişimiyle Adilcevaz’a İskele Yapılıyor « Adilcevaz Haber

SON DAKİKA

Başkan Gürsoy’un Girişimiyle Adilcevaz’a İskele Yapılıyor

Bu haber 01 Ekim 2018 - 16:51 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy’un girişimleri sonucu Van Gölü kıyısındaki Adilcevaz SUKAY-Park mevkisinde yapılacak iskele için ilk kazma vuruldu.

Adilcevaz Belediyesi tarafından hazırlanan Tekne Yanaşma Yer Projesi kapsamında yapılacak olan tekne yanaşma iskelenin ilk temel kazıkları çakıldı. Toplam 20 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde olacak olan iskele için Van Gölü’nün i kazıklar çakıldı. Kısa süre içinde tamamlanması planlanan iskelenin hemen ardından ikinci iskelenin yapımına başlanacağı ve her iki iskelenin de bu yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

İskele çalışmalarını yerinde inceleyerek, yapılacak olan iskelelerle ilgili bilgi veren Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, çalışma kapsamında Adilcevaz’a ilk etapta 1 daha sonra yerini belirleyeceğimiz ve turizme katkı sağlayacak bölgeye ise bir yeni iskele daha yapılacağını dile getirdi.

VAN GÖLÜ SAHİLLERİMİZİ VATANDAŞLARLA BULUŞTURACAĞIZ

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy yaptığı açıklamada; Tekne Yanaşma Yer Projesi kapsamında SUKAY-Park bölgesine yaptırdığımız Proje ile hem SUKAY-Park su sporlarını hem de Dalış Sporunun gelişmesini hedefledik.

İskeleler iklim şartlarına dayanıklı demir ayaklı ve demir iskeletten oluşuyor, üzeri ise ahşap olacak. İskele 20 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde olacak. Ben özellikle bu iskelelerin yapılmasında büyük emeği olan milletvekillerimize, müsteşarımıza ve Adana 5. Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum.Bu kompleks ve iskele çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber tekne turları başlayacak. Çevre il ve ilçelerdeki vatandaşlar buraya gelerek güzel vakitler geçirebilecek. Biz Van Gölü’ne artık sırtımızı değil, önümüzü dönmüş olduk. Burası teknelerle, yelkenlerle ve diğer su sporları aktiviteleriyle canlanacak. Bu proje ve yapılan çalışmalar turizme katkı sunacak” diye konuştu.

 

 

MP3 DİNLE, film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,