Adilcevaz’dan 19 Öğrenci Fen Lisesine Gitmeye Hak Kazandı « Adilcevaz Haber

SON DAKİKA

Adilcevaz’dan 19 Öğrenci Fen Lisesine Gitmeye Hak Kazandı

Bu haber 24 Temmuz 2019 - 16:04 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Adilcevaz İlçemizde eğitim gören öğrencilerimiz çeşitli okullarda okumaya hak kazanarak bir kez daha ilçenin gurur kaynağı oldular.

Adilcevaz İlçe Milli eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş yaptığı açıklamada; LGS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte  “ Fen Lisesine 19, Sosyal Bilgiler Lisesine 14, Proje Anadolu Liselerine Sınavlı 15, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine 8, İlçemiz Anadolu Liselerine   100,  İlçemiz İmam Hatip Anadolu Liseleri Kontenjanına 60, İlçemiz Anadolu Meslek Lisesi 60 öğrenci kayıt yaptırdı.

İlçemizdeki  öğrencilerin yüzde sekseni ilçemiz okullarını tercih etti. Bunda ikinci Anadolu Lisesinin açılmasının rolü  oldukça fazladır.. Ayrıca bu yıl Fen Liselerine giren öğrencilerimiz nitelikli Fen Liselerine yerleşmiştir.  Bu yıl Meslek Lisemize tercihlerinin oldukça artmış olması bizleri mutlu etti. Ayrıca ek kontenjan tercihleri devam etmektedir. Liselere yerleşme Sistemi bu yılın oturduğu görüldü. Bu sistemle İlçemizdeki Liselerin başarı durumlarında daha da artacağı görülmektedir. Yerleşmeleri yapılan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

MP3 DİNLE, film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,