Adilcevaz’da Sel 10 Hayvanı Telef Etti, Yolları Kullanılamaz Hale Getirdi

Bitlis’in Adilcevaz İlçesi Akyazı ve Gümüşdöven köylerinde yaşanan sel ve su baskınları 10 hayvanın telef olmasına sebep olurken bir çok yol ve alt yapı bağlantısını kullanılamaz hale getirdi.

Adilcevaz İlçesine bağlı Akyazı köyünde yaşayan ve  küçükbaş hayvanı sel sularında telef olan Sedrettin Altay yapmış olduğu açıklamada; 15-20 dakika yağan güçlü yağmur ile 10 küçükbaş hayvanımız sel sularına kapılarak akıp gitti. Bende canımı zor kurtardım, sulara kapılmışken köylüler elimi tutarak beni sudan çıkarttılar. Köyümüzde birçok yolumuz ve ev girişlerimiz bahçelerimiz sel sularının getirmiş olduğu taşlar ve çamurla kaplandı. Sabah erken saatlerinde Adilcevaz Kaymakamlığından ekipler gelerek inceleme yaptılar, İl Genel Meclis Üyesi Nevzat Karahan dün akşamdan kaç defa arayarak yardımcı olacaklarını iletiler. Allah devletimizden razı olsun, İnşallah sorunumuzu en kısa zamanda çözecekler dedi.

Adilcevaz Ak Parti Meclis Üyesi Nevzat Karahan ise; Dün yağan yağmur ile birlikte Akyazı, Gümüşdöven ve Kömürlü köylerimizde sel ve su baskınları oldu. Gece Adilcevaz Kaymakamlığımıza bağlı Özel İdare ekiplerimiz sabaha kadar çalışmalarını yaptılar. Kapalı yolları açmak için büyük bir özveri ile çalıştılar. Bugünde Özel İdare ekiplerimiz, DSİ, İlçe Tarım Müdürlüğü ve AFAT ekipleri hasar tespit çalışmalarını yaptılar. Bizde bu çalışmaları yakinen takip edeceğiz ve mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeye çalışacağız. Adilcevaz Kaymakamımıza ve Özel idare müdürlüğüne bu konuda ki hassasiyetinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum dedi.