Adilcevaz’da Proje Eğitimi Alan Kursiyerler Belgelerini Aldı « Adilcevaz Haber

SON DAKİKA

Adilcevaz’da Proje Eğitimi Alan Kursiyerler Belgelerini Aldı

Bu haber 08 Ekim 2018 - 6:50 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Doğu Anadolu kalkınma ajansı 2018 yılı teknik destek programında desteklenen ve  Girişim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği tarafında uygulanan Adilcevaz proje  yazma eğitimi ve danışmanlığı konusunda uzmanlaşıyor kapsamında 22 Eylül 2018 -7 ekim 2018 tarihleri arasında 5 gün süren eğitime katılarak belge hak eden katılımcılara belgeleri dağıtıldı.

Belge dağıtım töreninde Adilcevaz kaymakamı  Arif Karaman, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Aydınlar Belde Belediye Başkanı Arif Tusun, Girişim kültür ve spor derneği Başkanı Av Kadir Köstekçi ve kursiyerler katıldı katılımcı kursiyerlere belgelerini kaymakam karaman ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy  ile Arif Tusun verdi.

Girişim Kültür ve Spor Derneği Başkanı. Av Kadir Köstekçi yaptığı konuşmada” Gky-Der tarafından yazılan ve DAKA tarafından desteklenen Proje Yazım Teknikerine ilişkin eğitim sonucunda il genelinde 42 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu bizim açımızdan muazzam bir gelişmedir. Çünkü artık bütçe aktarımları projeye bağlı olmuştur. Ayağı yere basan ne kadar çok proje yazılırsa gerek il gerek ilçe açısından o kadar çok yatırım olacaktır. Özellikle istihdama yönelik projeler ilin kaderini değiştirebilir. Artık tüm kurum ve kuruluşları, şirket ve stk’lari daha fazla proje yazmaya davet ediyoruz. Zira gerek Avrupa Birliği gerek ulusal ajanslar ciddi anlamda hibe desteği vermektedir. Eğitimin hayırlara vesile olmasını diler, ortaya çıkan fikirlerin önce projeye sonra uygulamaya geçmesini temenni eder, eğitimi bitiren tüm kursiyerleri tebrik” ederim dedi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise bu tür eğitim ve kursların devamlı olmasını gerektiğini dile getirerek programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

MP3 DİNLE, film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,