Adilcevaz Haber

SON DAKİKA

Bu haber 07 Aralık 2018 - 12:05 'de eklendi ve 236 views kez görüntülendi.

Adilcevaz Kaymakamlığından Öğrencilere Kitap Desteği

Adilcevaz Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere hazırlık kitapları dağıtıldı.

Bitlis’in Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman’ın talimatları doğrultusunda geçen yıl mezun olup bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere üniversiteye hazırlık kitap desteği sağlandı.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamında açılan üniversiteye hazırlık kursuna katılan 50 öğrenciye kitap verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kitap dağıtım programına Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Emre Yılmaz, öğrencilere kitaplarını teslim etti.

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman yaptığı açıklamada; ”iyi çalısın sıkı çalısın hakkını verin ondan sonrada inşallah karşılığını alırsınız bizde sizlerin başarısı için üstümüze düşen her şeyi sizler için yapacağız, Allah zihin açıklığı versin dedi.

Adilcevaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Emre Yılmaz ise son iki denemede Halk Eğitim olarak ilçede birinciyiz il genelinde 100 okul ikinde ise 15. Sıradayız haftanın her günü ders yapıyoruz. Sayın kaymakamımızdan rica ettik bu kitapları sizler için sağladı daha iyi sonuç alabilmeniz için dedi.

Kitaplarını teslim alan öğrenciler, ücretsiz olarak sağlanan kitap desteğinden ötürü Kaymakam Arif Karaman ve Hem Müdürü Emre Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.